• Školský rok 2017/2018

Akcie MŠ
    •   Ujo poľovník a ja

30.04.2018 09:49

Škôlkári majú radi prírodu a preto sa v jedno utorkové dopoludnie vybrali v sprievode uja poľovníka do lesa. Pán Jozef Suja deťom priblížil zaujímavým rozprávaním ako žijú zvieratá v lese, aká je úloha poľovníka, nie len zver loviť, ale sa o zver aj starať. Porozprával im o priebehu poľovačiek, aké piesne s popevky si na poľovačkách spievajú a zahral im ich melódie na trubke.  Deti pozorovali stopy zvierat, učili sa rozoznávať a rozlišovať stromy, ako sa majú v lese správať a les ochraňovať. V lese sme si nazbierali prírodniny, ktoré neskôr využijeme pri výrobe rôznych výrobkov. Na okraji lesa sme poznávali liečivé bylinky, z ktorých sme si uvarili v škôlke chutný čaj.
    • Morena

28.03.2018 11:04

Vynášanie Moreny.

Po dlhej zime, chudobnej na teplé slnečné lúče, sme sa rozhodli s deťmi privítať jar. Nechceme už zimu. Zvykom v našej materskej škole je rozlúčiť sa so zimou vynášaním Moreny. Zlej škaredej baby, ktorú sme 23.marca na sprievodu piesní a básní vyniesli až k potoku. Zlú a škaredú Morenu sme zapálili a hodili do potoka. S Morenou odplávala zima a chladné počasie. Veríme, že teplé lúče slniečka prebudia do jari prírodu. Naši škôlkari predviedli svoj talent a spolu s kamarátmi so S vniesli do ulíc obce veselú náladu.

• Fašiangy

28.03.2018 11:09

Fašiangový čas je čas veselosti a zábav. V našej škôlke ho každoročne slávime KARNEVALOM. Na karnevalovej slávnosti sa stretnú bytosti z rozprávok..princezné, šašovia, zvieratká, roboti . Veselia sa a šantia spoločne.  Nebolo tomu inak ani tento rok14.februára .Spoza škrabošiek vykúkali veselé detské očká, trieda sa rozozvučala spevom a básňami deti a v neposlednom rade sa každé z nich prezentovalo svojou krásnou maskou. Odmenou bola dobrá zábava a pohostenie a darček pre každú krásnu masku. O rok sa tu stretneme opäť.

• Akcie v priebehu I. polroka

28.03.2018 11:11

Akcie materskej v školskom roku 2017/2018

Začiatok školského roka

Jeseň prichádza a naša materská škola opäť otvorila svoje brány a privítala veľkých aj malých kamarátov. Aj keď sa v očkách našich najmenších zaleskla nejedna slzička pri odlúčení od mamičky, razom to bolo preč ako švihnutím čarovného prútika.

50. výročie školy

V školskom roku 2017/2018 sme si pripomenuli 50. výročie ZŠ v Cinobani. K tomuto významnému medzníku školy prispeli kultúrnym programom aj deti z materskej školy. Predviedli svoj talent av oblasti ľudového tanca a regionálnych zvykov.

29.11. Vianočné tvorivé dielne

Blíži sa čas Vianoc a každý z nás sa snaží si skrášliť svoju domácnosť ozdobami, ktoré nám Vianoce pripomínajú. Každoročne svoju šikovnosť a kreativitu preukážu i deti a ich rodičia . I tento rok vyrobili krásne ozdoby na stromček či bytové dekorácie, ktoré predávali na vianočných trhoch obce Cinobaňa. Výťažok z tejto krásnej akcie bol použitý pre naše deti. Ďakujeme.

Advent a Vianoce.

Štyri sviečky symbolizujúce štyri týždne do Vianoc. O Advente nám prišla porozprávať do materskej školy evanjelická pani farárka Mgr. Katarína Trtolová.. Prežili sme štyri týždne príprav v očakávaní. S každou sviečkou sme prežili krásne chvíle.

6.december

Privítali sme v MŠ spevom a tancom Mikuláša. Sladkou odmenou boli balíčky

-nezaháľali sme ani s druhou adventnou sviečkou, spolu s pani učiteľkami sme piekli medovníčky a vyrábali vianočné ozdoby, navštívili sme koncert tanečnej skupiny a detí ZUŠ.

20.december

Vianočná besiedka krásny vianočný program detí, ktoré predviedli svoju šikovnosť. Najväčším prekvapením boli darčeky pod vianočným stromčekom.