• Sociálna inklúzia - Nórske fondy

• Záverečná konferencia

•      Dva roky sme pilne pracovali v škole na realizácii nórskeho projektu sociálnej inklúzie pod názvom „Rozvoj interkultúrneho vzdelávania a mimoškolských aktivít v Základnej škole v Cinobani“.

Dňa 28.apríla 2016 sme zorganizovali slávnostnú záverečnú konferenciu z príležitosti ukončenia plánovaných aktivít projektu. Konferencia bola veľmi dobre pripravená, navštívilo nás mnoho vzácnych hostí. Nechýbali zástupcovia Úradu vlády SR - odbor grantov EHP a Nórska, Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, Metodicko – predagogického centra z Bratislavy a Prešova, OÚ Poltár, Obce Cinobaňa , partnerských organizácií – SČK, SZPB, RR pri ZŠ Cinobaňa, komunitné centrum Cinobaňa, zástupcovia ŠSI, kolegovia z iných škôl a ostatní priatelia školy.

Na konferencii sme zhrnuli výsledky projektu sociálnej inklúzie. Prostredníctvom prezentácie sme predstavili rôznorodé aktivity projektu – práce v domácnosti, voľnočasové  aktivity – multikultúrny tábor, práce v záhrade, zorganizovanie rómskeho festivalu, výučba rómskeho jazyka a rómskych reálií na škole ... V kultúrnej časti sa predstavili deti z rómskeho tanečného súboru a svojim spevom potešil prítomných Jožko Demjan. Zaspieval jednu z krásnych cigánskych balád z CD, ktoré vzniklo tiež v rámci aktivít projektu. V diskusii dostal slovo aj p. riaditeľ a hostia, ktorí ocenili prácu v projekte.

Na záver projektu bolo pripravené pre hostí občerstvenie a mohli si prehliadnuť priestory školy a exteriér.

Projekt bol ukončený, ale aktivity budú pokračovať ďalej. V  projekte sociálnej inklúzie budeme naďalej klásť dôraz na multikultúru a sociálnu inklúziu .

odkaz na fotografie:

PaedDr. Ľubica Machavová