• Oznam vedúcej ŠJ

• Zariadenie školského stravovania pri ZŠsMŠ Cinobaňa

Úprava výšky stravného od 1.marca   2016

Na základe schválenej žiadosti o úpravu stravných poplatkov  Všeobecným záväzným nariadením č. 19/2016 sa  upravuje od 1.marca v školskej jedálni

Príspevok na nákup potravín na jedno doplnkové jedlo / desiata/    na 0,30 €

Zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka uhrádza finančný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov vo výške  režijných nákladov na výrobu, výdaj jedál a nápojov vo výške 1 € mesačne.

Cudzí / iní / stravníci uhrádzajú príspevok na nákup potravín na jedno jedlo vo výške režijných nákladov  1,55 €  denne.

Príspevok a režijné náklady za mesiac marec budú doúčtované v úhrade za mesiac apríl 2016.

Vedúca ZŚS

Božena Gondeková

• Oznam pre rodičov - výpis hodnotenia žiakov, vysvedčenia, komisionálne skúšky

• Vydávanie vysvedčení za I. polrok školského roka 2015/2016

1. Vysvedčenie za prvý polrok na tlačive s ochrannými prvkami bude škola vydávať iba na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu žiaka.
            2. V posledný vyučovací deň prvého polroka školského roka triedny učiteľ vydá žiakovi výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania za prvý polrok. (29.01.2016)
            3. Výpis hodnotenie žiaka za prvý polrok školského roka nie je verejnou listinou.
            4. Formu výpisu si môže zvoliť škola sama
            5. Slovné hodnotenie alebo klasifikáciu žiaka si môže zákonný zástupca žiaka alebo zástupca zariadenia overiť prostredníctvom svojho kódu internetovej žiackej knižky na webovom sídle školy https://zscinobana.edupage.org/login/?msg=3
            6. Žiakom 9. ročníka /ISCED 2/ bude vydané vysvedčenie, ktoré obsahuje hodnotenie a klasifikáciu prospechu a správania žiaka za I. polrok príslušného školského roka.
            7. Zákonný zástupca žiaka alebo zástupca zariadenia svojim podpisom na výpise slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania za prvý polrok potvrdí, že o hodnotení bol informovaný.

Vykonanie komisionálnej skúšky

1. Ak žiak alebo zákonný zástupca žiaka má pochybnosti o správnosti klasifikácie na konci prvého a druhého polroka, môže do troch pracovných dní odo dňa získania výpisu slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania žiaka za prvý polrok podľa § 55 ods. 10 alebo do troch pracovných dní odo dňa vydania vysvedčenia požiadať riaditeľa školy o vykonanie komisionálnej skúšky.
            2. Ak je vyučujúcim riaditeľ školy, o preskúšanie žiaka možno požiadať príslušný orgán miestnej štátnej správy v školstve.
            3. O možnosti vykonať komisionálnu skúšku rozhodne riaditeľ školy. Riaditeľ školy môže povoliť prítomnosť zákonného zástupcu žiaka na jeho komisionálnom preskúšaní.
            4. Spôsob vykonania komisionálnej skúšky určuje platná legislatíva.

RNDr.Stanislav Čop, riaditeľ školy

• Noc výskumníkov

• Aj tento rok sa 33 žiakov spolu s p. učiteľkami J. Lörinčíkovou a A. Pupalovou  zúčastnili akcie

s názvom Noc výskumníkov, ktorá sa konala v Banskej Bystrici posledný septembrový piatok - 25.

9. 2015.