• Školský psychológ

• Priebežná správa o činnosti školského psychológa

• 24.01.2020 12:05
        • Mesiac november a december 2019

V týchto mesiacoch školská psychologička:

-           Realizovala priebežné stretnutia a besedy s pedagogickými pracovníkmi a vedením školy s cieľom upevniť a skvalitniť vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a vzájomné vzťahy.

-           Pokračovala v realizácii diagnostických, prevenčných a intervenčných procesov a hodnotila ich výsledky (problémy v adaptácii detí, rizikové a problémové správanie žiakov, nezvládnuté intrapsychické a interpersonálne problémy, problémy s koncentráciou pozornosti,  hyperaktivitou a poruchami správania ...).

-           Uskutočňovala stretnutia so zákonnými zástupcami žiakov ohľadne riešenia konkrétnych problémov v učení a správaní sa žiakov.

-           Realizovala orientačnú školsko-psychologickú diagnostiku detí s problémami (poruchami) v správaní, sústreďovala, analyzovala a dopĺňala ich dokumentačné materiály.

-           Realizovala program prevencie a intervencie problémového správania vo vybranej triede: identifikácia problémového správania, výber primeraných stratégií riešenia problémového správania a uplatnenie špecifických postupov pomoci žiakom s problémovým správaním.

-           Klasifikovala hlavné nedostatky žiakov v sociálnych zručnostiach a pripravila tréning sociálnych zručností u žiakov, ktorý sa plánuje realizovať v priebehu druhého polroka šk. roka 2019/20. Pokračovala v individuálnej práci so žiakmi pochádzajúcimi zo sociálne-znevýhodneného prostredia a ich rodinami.

-           Plnila vopred stanovené úlohy z predchádzajúcich mesiacov a kontrolovala ich priebežné plnenie.

-           Zrealizovala plánovanú preventívnu aktivitu – „Mám svoje práva“ – besedu so školským psychológom. Obsah: Deklarácia práv dieťaťa, šikanovanie, syndróm CAN, sociálno-patologické javy ohrozujúce osobnostný vývin dieťaťa, zvyšovanie sebakompetencie a rozhodovania u žiakov 4., 5. a 6. ročníka.

-           Spolupracovala pri organizácii a realizácii logopedických intervencií v spolupráci so súkromným CŠPPaP.

-           Pripravila a dopĺňala agendu žiakov, ktorí sa nachádzajú v jej psychologickej starostlivosti.

Vypracovala: Mgr. Miroslava Kocúrová, PhD.