• Stanislav ČOP

• O mne

•

Volám sa Stanislav Čop. Príbuzní ma volajú Stano, Stanko, priatelia Stanley, ale aj Doktore.

Narodil som sa v roku 1962 vo Vranove nad Topľou. Môj ocko sa volal Milan a bohužiaľ nám zomrel v roku 2006. Moja mamka sa volá Anna a býva v Lučenci. Mám dve skvelé deti, dcéru Ivanku, ktorá študuje na Karlovej Univerzite v Prahe medicínu a syna Martinka, ktorý vyštudoval  Fakultu dizajnu na STU v Bratislave a momentálne pracuje a žije v Prahe.Kto ich pozná, chápe prečo ich tak bezhranične milujem.

Ja som vyštudoval matematiku a fyziku na Prírodovedeckej fakulte v Košiciach. Rigorózne skúšky som absolvoval z predmetu matematika  v roku 1998.

V školstve pracujem s prestávkami od roku 1986. Mám skúsenosti zo súkromného podnikania v oblasti obchodu, súkromného školstva a bankovníctva. Rovnako mám skúsenosti z práce v školstve v zahraničí a z pôsobenia v centrále zahraničnej banky.

Mám rád prácu s deťmi  a celkove aj s mladými ľuďmi.

Milujem šport, aktívne som dlhé roky hrával futbal. Rekreačne hrávam tenis a roky som sa venoval vyskohorskej turistike a cestovaniu.

Som veriaci človek. Verím, že človek nie je najdokonalejšia bytosť vo vesmíre. Verím, že existuje niekto, kto celý život drží nado mnou  ochrannú ruku.

Nepáčia sa mi pokryteckí a falošní ľudia. Ľudia, ktorí ma potľapkávajú po pleci a dokážu mi každý deň podať ruku, aj keď mi neprajú, závidia,ľudia, ktorí mi nevedia povedať pravdu a rozširujú okolo seba zlo a klamstvo, len aby sa mohli ukázať v dobrom svetle.

Rád mám prírodu, pobyt v nej, stanovanie, kempovanie. Z hudby sa mi páči Pink Floyd, Queen,ale aj slovenské  a české  kapely Elán,Olympic,... a tiež klasickú hudbu Mozart, Beethoven,Čajkovskij, Smetana.