• Schválenie žiadosti - projekt Modrá škola - infromácia z úradu vlády

• S potešením Vás informujem, že dňa 9.4.2014 Úrad vlády Slovenskej republiky ako správca programu Prispôsobenie sa zmene klímy – prevencia povodní a sucha, financovaného z Grantov EHP schválil Vašu žiadosť o projekt s názvom „Rozšírenie vyučovania o opatrenia na zachytenie a využitie dažďovej vody v ZŠ Cinobaňa“, predloženú v rámci výzvy ACC03.

Zároveň Vás informujem o nasledovných skutočnostiach:

• V rámci výzvy ACC03 sa Vaša žiadosť umiestnila na 14 mieste a dosiahla priemer 68 bodov z celkovo možných 100 bodov. V rámci okresu Poltár sa Vaša žiadosť umiestnila na 1 mieste.
            • Správca programu upravil požadovaný grant  na 37 710 EUR .
          • Zelená škola v rádiu Regina

•        Vypočujte si nahrávku, kde žiaci kolégia našej Zelenej školy hovoria o aktivitách našej školy....

• Návšteva štátnej opery

• Návšteva Štátnej opery v Banskej Bystrici.

Dňa 19. marca 2014 sa 12 žiakov 2. stupňa s vyučujúcou K. Lenhartovou, v rámci predmetu výchova umením,  zúčastnilo v Štátnej opere v Banskej Bystrici tanečnej tragikomédie – Gypsy roots – čili – cigánske korenie. Rómovi Čobanovi a dievčine bielej pleti Dare bránia spoločenské predsudky vo vzájomnej láske – to je v stručnosti dej tanečného predstavenia. Neobyčajný kolorit predstavenia dotvorila hudba svetoznámeho srbského skladateľa Gorana BREGOVIČA, ktorého skladby sú plné vášní a etnického koloritu.

PaedDr. Katarína Lenhartová