• Akcie 2019/2020

• Literárno - dejepisná exkurzia

• Literárno-dejepisná exkurzia, Lučenec

Terakotová armáda je označovaná za ôsmy div sveta, za ktorým cestujú tisíce ľudí do Číny. Našim žiakom stačilo navštíviť lučenskú synagógu.

Unikátna interaktívna výstava o živote prvého cisára Čchiu Š'-chuang-ti ich veľmi zaujala. Najsilnejším momentom výstavy bolo postaviť sa pred 36 sôch hlinených vojakov v životnej veľkosti. Každý z nich je iný a vy máte pocit, že sa na vás dívajú a len čakajú na rozkaz, kedy môžu zasiahnuť.

Program exkurzie pokračoval návštevou divadelného predstavenia DS COMMEDIA Poprad, oceneného mnohými, aj medzinárodnými cenami.                 „ Keď muži plačú“ je názov troch jednoaktoviek, v ktorých divákom priblížili tvorbu A. P. Čechova a cez postavu rozprávača žiaci spoznali aj čriepky z autorovho života.