• Akcie 2021/2022

• Moje sny a plány

• Moje sny a plány

– tak sme nazvali súťaž vo vlastnej tvorbe pre žiakov II. stupňa. Takéto súťaže vyhlasujeme pravidelne, aby sme u žiakov podporili tvorivosť, čitateľskú gramotnosť, prezentovanie vlastného názoru, vyjadrovacie schopnosti, slovnú zásobu, predstavivosť a fantáziu.                                          Víťazi z každej triedy boli ocenení.

Víťazné práce:

Mojím snom je stať sa futbalistom,                                                                Mojím veľkým snom

športom byť spojený s mojím mestom.                                                         je postaviť si krásny dom.

Do lopty kopať chcem,                                                                                      Budem bývať v ňom.

to je môj jediný sen.                                                                                          Zasadím si k nemu strom

Zdolám každého protihráča                                                                             a na mizine som.

a urobím zo seba boháča.                                                                                          N. Synáková, 6.roč.

Góly budem strieľať

a Ronaldovi sa vysmievať.

K. Molnár, 6.roč.

Raz sa začnú a raz sa musia skončiť,                                             Nemám plány, nemám sny,

no snažíš sa, aby trvali večne,                                                        chcem mať život prekrásny.

aj keď vieš, že sú niekedy nebezpečné.                                        Neviem, na akú pôjdem školu,

raz budem mať vlastnú sochu.

V mojich snoch je ukryté celé moje ja.

Je v nich moja duša, čo sa rozvíja.                                                 Uživí ma kryptomena,

Je v nich vlnobitie rozbúrených morí,                                           titul pred aj na konci mena.

je v nich láska, ktorá ma spaľuje a horí.                                        Keď už budem za vodou,

V mojich snoch sú ukryté všetky túžby sveta.                              zoznámim sa s dievčinou.

Je v nich všetko, čo vo mne dostáva krídla a lieta.                      Hlavne, nech vie variť, prať,

12 detí môžme mať.

Najhoršie je, keď zabudneme snívať.

Svet je bez snov predsa ťažšie vnímať.                                         Ak sa nepodarí krypto,

Aspoň občas treba snívať, snívať a niečo si priať,                       nebudem mať sochu, titul budem nikto.

to jediné vám nikto nikdy nemôže vziať.                                      Dáko sa už uživím,

T. Hédlová, 7.A                                         ukážem to bohatým.

N. Karásek, 8.roč.

Často rozmýšľam nad životom svojím,                                      Čo keď začnem len alkohol piť,

prečo som tu a čo tu vlastne robím.                                          ak v depresiách budem žiť.

Nebolo by lepšie žiť ako motýľ na kvete,                                  Obetovať všetko pre deti,

čo si bezstarostne, v kľude lieta po svete?                               to naozaj môj život iba preletí.

Ja sa tu teraz trápim, čo v budúcnosti,                                    Kebyže môžem ako kvietok rásť v tráve

aj keď netuším, čo robím v súčasnosti.                                    A čakať, čo sa s mojím životom stane.

Zobudím sa a neviem ani čo na raňajky,                                 Lenže ja si ho musím tvoriť sama,

tak ako potom môžem ja hľadieť do diaľky.                           aj keď nie som za to veľmi rada.

Najprv strednú musím dať,                                                       Budem sa s tým musieť zmieriť

potom nejak zarábať.                                                                 a začať v seba kus viac veriť.

Platiť hypotéky, účty, dane,                                                       Dúfam, že to celkom zvládnem

čo sa vlastne so mnou stane?                                                   a úzkostiam neprepadnem.                     M. Poliaková, 9.roč.