• Školský rok 2015/2016

• 06.06.2016 08:37
      • Akcie v MŠ Cinobaňa
      •

24. februára Karneval... Chystajte si deti masky... tóny piesne sa rozliehali po budove MŠ. Princezné, králi, zvieratká.. pestrosť masiek nemala hraníc. Deti prejavili nie len talent v speve piesní, ale aj v kreslení na balóny. V rytme tanca sa všetci zabávali a plesali.

18. marec- vynášanie Moreny- po dlhej zime sa zazelenela tráva, slniečko už teplejšie svieti.. prichádza jar.. V našej MŠ udržiavame tradíciu vítania jari „Vynášaním Moreny“. Pri potoku vystúpili s kultúrnym programom, Morenu zapálili a hodili do d. S Morenou odplávala zima a nastolia vládu jar

Deň Zeme- 22 apríl- pripomenuli sme si Deň Zeme rôznymi environmentálnymi aktivitami spolu s kamarátmi so základnej školy. Strávili sme spoločne krásne dopoludnie.

Stavanie mája 29. mája.. na námestí obce deti vystúpili s kultúrnym programom. Tancom a piesňou žila naša obec. Túto atmosféru spríjemnil súbor Cinobanček, ktorý pracuje pri našej MŠ.

Deň matiek- mamky oslávili svoj sviatok, naši najmenší si pre nich pripravili kyticu piesní a básní. V nejednom oku sa v hľadisku zaleskla slzička.na záver obdarovali svoje mamičky darčekom vyrobeným z lásky. Snaha našich najmenších bola odmenená potleskom.

Deň detí- aj my deti máme svoj sviatok. V stredajšie dopoludnie sme ho strávili súťažením a meraním si síl. Naši praktikanti z PaSA nám pripravili súťaže, za ktoré dostali deti odmenu. 13.mája sme navštívili ranč v okolí Rimavskej Soboty, kde deti videli ukážky sokoliarov, rôzne zvieratká. Zasúťažili si a čakalo ich tam ešte mnoho ďalších prekvapení.