• Školský rok 2017/2018

• Akcie MŠ 2018/2019

• 17.12.2018 09:41
      • Akcie MŠ
      •                                                    Akcie MŠ v tomto školskom roku

24. september Deň športu- v tento deň sa naša materská škola zapojila do „Európskeho dňa športu“. Športovými aktivitami si deti upevnili svoje zdravie a kondíciu. Predviedli sa v jednotlivých disciplínach. Je našim cieľom nie len v tento deň, ale celoročne deti viesť k pohybu a zdravému životnému štýlu. Naše podujatie sme registrovali aj na web. stránke Európskeho dňa športu, čím sa o našej akcii dozvedela aj širšia verejnosť športová aj nešportová.

Tvorivé dielne k Vianociam- 4. december bol dňom tvorivosti v našej MŠ. Stretli sa mamičky s deťmi aj pani učiteľkami a zúročili svoje tvorivé schopnosti pri výrobe krásnych výrobkov na „Vianočné trhy“ Výrobky, ktoré vyrobili predávali na trhoch a výťažok bol použitý pre naše detičky. Priblížili sme si čas Vianoc a navodili príjemnú predvianočnú atmosféru.

Mikuláš- Vo štvrtkové dopoludnie 6.decembra sa stal zázrak. Na dvor našej materskej školy na koči  a koňoch zavítal Mikuláš. Deti ho privítali piesňami a básňami. Mikuláš im porozdával sladké balíčky. V závere deti prekvapil opäť. Na svojom koči ich povozil ulicami obce. Poďakovaním bol úsmev na tvárach detí.

Vianoce-Adventný čas je časom očakávania Vianoc a príchodu Ježiška. V našej MŠ sa to začalo zapálením 1.adventnej sviece. Deťom sme počas tohto obdobia približovali zvyky a tradície našich predkov, ako aj zvyky dnešné. V čase Adventu nás navštívila aj p. farárka Kučerová, ktorá priblížila deťom biblické podanie sviatkov. Až nastal deň 18.december, kedy do našej škôlky zavítal Ježiško. Vianočná hostinka spoločne s našimi hosťami spríjemnila túto čarovnú atmosféru.