• Školský rok 2017/2018

• 28.03.2018 11:11
      •  Akcie materskej v školskom roku 2017/2018

Začiatok školského roka

Jeseň prichádza a naša materská škola opäť otvorila svoje brány a privítala veľkých aj malých kamarátov. Aj keď sa v očkách našich najmenších zaleskla nejedna slzička pri odlúčení od mamičky, razom to bolo preč ako švihnutím čarovného prútika.

50. výročie školy

V školskom roku 2017/2018 sme si pripomenuli 50. výročie ZŠ v Cinobani. K tomuto významnému medzníku školy prispeli kultúrnym programom aj deti z materskej školy. Predviedli svoj talent av oblasti ľudového tanca a regionálnych zvykov.

29.11. Vianočné tvorivé dielne

Blíži sa čas Vianoc a každý z nás sa snaží si skrášliť svoju domácnosť ozdobami, ktoré nám Vianoce pripomínajú. Každoročne svoju šikovnosť a kreativitu preukážu i deti a ich rodičia . I tento rok vyrobili krásne ozdoby na stromček či bytové dekorácie, ktoré predávali na vianočných trhoch obce Cinobaňa. Výťažok z tejto krásnej akcie bol použitý pre naše deti. Ďakujeme.

Advent a Vianoce.

Štyri sviečky symbolizujúce štyri týždne do Vianoc. O Advente nám prišla porozprávať do materskej školy evanjelická pani farárka Mgr. Katarína Trtolová.. Prežili sme štyri týždne príprav v očakávaní. S každou sviečkou sme prežili krásne chvíle.

6.december

Privítali sme v MŠ spevom a tancom Mikuláša. Sladkou odmenou boli balíčky

-nezaháľali sme ani s druhou adventnou sviečkou, spolu s pani učiteľkami sme piekli medovníčky a vyrábali vianočné ozdoby, navštívili sme koncert tanečnej skupiny a detí ZUŠ.

20.december

Vianočná besiedka krásny vianočný program detí, ktoré predviedli svoju šikovnosť. Najväčším prekvapením boli darčeky pod vianočným stromčekom.