• Školský rok 2016/2017

• MŠ Cinobaňa

• 27.01.2017 09:53
      • akcie

•                                                                           Škôlka volá!

Leto skončilo, brány škôl a škôlok sa znovu otvorili. Nebolo to inak ani v našej materskej škole. Privítali sme 5. septembra našich 39 škôlkárov. Bol to deň plný očakávaní , ale i slzičiek a lúčení s maminkou a ockom. Deti prišli do kolektívu nových kamarátov, s ktorými budú tráviť spoločné chvíle a hry. Pani učiteľky im vytvorili a budú vytvárať podnetné prostredie, aby rozvíjali osobnosť deti v každej oblasti. Tešíme sa na tento školský rok a prajeme si, aby sa detičky v MŠ dobre cítili.

16.október:

Deň jablka- bol v našej MŠ dňom plným vitamínov a zdravej výživy. Pripomenuli sme si „Deň jablka“. Ochutnávali sme jablko v rôznych podobách. Deti si spoločne s pani učiteľkami pripravili ovocné šaláty, upiekli jablkový koláč. Jablko sme zobrazovali aj vo výtvarných prácach, spoločne si zaspievali piesne o jabĺčku a zarecitovali básne. Zdravú výživu nepreferujeme len v tento deň, ale počas celého roka.

Advent a Vianoce:

Štyri adventné sviece sú symbolom  Adventu a prichádzajúcich Vianoc. Je to nádherný čas v roku, kedy sú ľudia k sebe milší a zhovievavejší. So zapálením 1, adventnej sviece sme deťom približovali význam adventu a Vianoc. 6. decembra našu MŠ navštívil Mikuláš, deti ho privítali piesňami a básňami.Za odmenu dostali balíčky plné sladkostí.. Do Vianoc sme však nezaháľali, upiekli sme si na besiedku sladké medovníčky, naše šikovné rúčky ako aj ruky rodičov vyrobili na tvorivých dielňach vianočné dekorácie na „Vianočné trhy“. Po dňoch práce a očakávania sme zasadli k slávnostnému stolu, kde si deti pochutili na vianočných dobrotách. Pod krásny vianočný stromček deťom Ježiško priniesol tak očakávané darčeky.