• Akcie 2020/2021

• Trochu netradične, ale hlavne, že sme začali

Nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným, že začiatok školského roka prebiehal trochu netradične. Nezišli sme sa na školskom dvore, osobne neprivítali s prvákmi, rodičmi , ani ostatnými žiakmi. Namiesto toho sme kontrolovali, či majú žiaci po dve rúška, náhodne zmerali teplotu a každému vydezinfikovali ruky pred vstupom do školy.

Áno, bolo netradičné, no napriek tomu sme boli radi, že sme tu, v škole, že sme spolu a v nádejí, že sa začneme konečne poriadne učiť. V období od marca 2020 do júna 2020 prebiehalo počas mimoriadnej situácie dištančné vzdelávanie žiakov, ktoré síce prinieslo so sebou mnoho nepoznaného, ale snaha odovzdať poznatky žiakom bola veľká. Hľadali sme rôzne možnosti, od spolupráce s asistentami, komunitným centrom, komunikáciu prostredníctvom stránky školy, rôznych portálov, až po online vyučovanie. Zvládali sme túto dobu najlepšie, ako sa  dalo a dúfame, že už skoro dobehneme zameškané.

Už tradične sme začali školský rok hymnou SR, i keď tento rok iba prostredníctvom školského rozhlasu. slávnostne sa všetkým žiakom prihovoril pán riaditeľ, predstavil všetky novinky v škole. Najväčšou novinkou je, že máme zrekonštruované priestory šatní, WC, spŕch a chodieb v priestoroch telocvične, hoci do telocvične zatiaľ ísť nemôžeme. Novú máme aj pani učiteľku, ktorá bude učiť telesnú výchovu, pretože p. učiteľka Mgr. Zuzana Danková odišla pracovať na inú školu. Prajeme jej, aby sa jej tam darilo. Novou pani učiteľkou je Mgr. Miroslava Feketeová.

I keď situácia pri otváraní školského roka bola iná, nezabudli sme položiť so žiakmi 6.A triedy kyticu kvetov ku pomníku padlých hrdinov z príležitosti výročia SNP.

Zloženie pedagogického zboru v školskom roku 2020/21

Riaditeľ školy: RNDr. Stanislav Čop

Zástupkyňa riaditeľa pre ZŠ – PaedDr. Ľubica Machavová

Zástupkyňa riaditeľa pre MŠ – Gabriela Šípeková

Triedna učiteľka 1.triedya: - Mgr. Štefánia Eleková

Triedna učiteľka 2. triedy: - Mgr. Monika Černáková

Triedna učiteľka 2.špecializovanej triedy: Mgr. Zdenka Weissová

Triedna učiteľka 3. triedy – Mgr. Iveta Gajdošová

Triedna učiteľka 4. triedy – Mgr. Adriana Krajčiová

Triedna učiteľka 5. triedy – Mgr. Vladimíra Albertová

Triedna učiteľka 6.A triedy – Mgr. Andrea Rogožníková

Triedna učiteľka 6.B triedy – PhDr. Zuzana Štefancová

Triedny učiteľ 7. triedy – Mgr. Boris Jančo

Triedna učiteľka 8. triedy – Ing. Zdena Baranová

Triedna učiteľka 9. triedy – Mgr. Miroslava Feketeová

Triedni učitelia špeciálnych tried: Mgr. Silvia Líšková, Mgr. Michaela Balážová, PaedDr. Jaroslav Rojík

Netriedna učiteľka: Mgr. Jana Lörinčíková

Odborný zamestnanec : Mgr. Miroslava Kocúrová, PhD.

Vychovávatelia ŠKD:

Vedúci ŠKD – Bc. Zdenko Weiss- momentálne na dlhodobej PN

Radomír Berky, Barbora Jančová

Asistenti učiteľa: Eva Horváthová, Denisa Falťanová, Zdenka Kovácsová, Michaela Bamburová

Pedagógovia v MŠ: - Zuzana Hadbavná, Bibiana Hrončeková,Hana Vargová, Stanislava Balogová a Iveta Kubišová.

Samozrejme, že na škole máme aj nepedagogických zamestnancov, ktorí pôsobia na technickom , ekonomickom úseku , ale na  úseku stravovania. Vedúcou školského stravovania je p. Božena Gondeková.

Aj v tomto školskom roku bude na našej škole zriadené elokované pracovisko dvoch základných umeleckých škôl, a to z Poltára a z Lučenca a o rozvoj talentu a záujmov sa budú starať záujmové krúžky pod vedením našich pedagógov.

Čo by sme si želali do nového školského roka? Hlavne veľmi veľa zdravia, aby sme dokázali prekonať všetky prekážky, ktoré nám život v poslednej dobe priniesol. Želáme si, aby naše deti boli šťastné, zdravé a múdre J

PaedDr. Ľubica Machavová