• Akcie 2021/2022

• Do školy sme sa tešili

• Do školy sme sa tešili J

Dnešná doba nám často prináša dosť nepríjemné prekvapenia v podobe nechcenej izolácie od kamarátov, spolužiakov, kolegov....Zažili sme toho už za posledné  takmer dva roky neúrekom. Preto sme netrpezlivo čakali, čo nám prinesie september.

Prišiel deň „D“ a my sme sa spolu stretli v priestoroch školského dvora dňa 2.septembra – vysmiati, oddýchnutí a poväčšine šťastní, že sa konečne vidíme...naživo ! Naša radosť plynula zo zážitkov minulého školského roka, kedy sme väčšinu času presedeli pri počítačoch, tabletoch, mobiloch a svojich žiakov, učiteľov sme videli len na displejoch obrazoviek. Možno to niektorých spočiatku aj bavilo, no netrvalo to dlho. Ten pravý kontakt s blízkymi osobami, dokonca aj tie priestory školy, triedy...to chýbalo mnohým.

Takže znova znela hymna, slávnostný príhovor pána riaditeľa, pána starostu, či pani Thuranskej, ktorá zastupovala rodičovské združenie. Všetci sa prihovárali najmä prvákom, ktorí vystrašene sedeli na lavičkách, nevediac čo ich čaká, deviatakom, ktorí hrdo hľadeli, že sú tu už predsa oni tí najstarší ,ale všetkým sa prialo hlavne pevné zdravie a aby sme to celý rok vydržali v pohode a hlavne v škole!

Nemenej dôležité sú aj personálne zmeny, ktorých bolo dosť. Rozlúčili sme sa s dvoma pani upratovačkami, ktoré odišli na zaslúžený dôchodok. Ďakujeme p. Márii Cabanovej a pani Evke Halajovej za  poctivo odvedenú prácu. Privítali sme dve nové pani upratovačky, ktorým prajeme, aby sa im u nás páčilo a dobre pracovalo.  Rodinné dôvody spôsobili odchod aj dvoch pedagogických zamestnancov – Mgr. Štefánie Elekovej a PhDr. Zuzany Štefancovej.  Tiež im prajeme veľa úspechov na novom pracovisku. Po dlhých rokoch praxe odišla do dôchodku aj naša asistentka Evka Horváthová, ktorej ďakujeme za všetko, čím za dlhé roky našu školu obohatila.

Na škole sme privítali dve nové pani učiteľky – P. Moniku Haviarovú, ktorá bude vyučovať anglický jazyk a Mgr. Michaelu Zavaterníkovú , ktorá bude triednou učiteľkou 2. triedy. Dúfajme, že sa im bude u nás páčiť a samozrejme im to zo srdca prajeme.

Zloženie pedagogického zboru v školskom roku 2021/22:

Riaditeľ školy:

RNDr.Stanislav Čop

Zástupkyňa riaditeľa pre ZŠ:

PaedDr. Ľubica Machavová

Zástupkyňa riaditeľa pre MŠ

Gabriela Šípeková

Triedni učitelia a vyučujúci:

Triedna učiteľka 1. triedy: - Mgr. Adriana Krajčiová

Triedna učiteľka 2. triedy: Mgr.Michaela Zavaterníková

Triedna učiteľka 2. špecializovanej triedy: Mgr. Zdenka Weissová

Triedna učiteľka 3. triedy: Mgr. Monika Černáková

Triedna učiteľka 4. triedy: Mgr. Iveta Gajdošová

Triedna učiteľka 5. triedy: Mgr. Miroslava Feketeová

Triedna učiteľka 6. triedy: Mgr. Vladimíra Albertová

Triedna učiteľka 7.A triedy: Mgr. Andrea Rogožníková

Triedna učiteľka 7.B  triedy: Mgr. Anna Pupalová

Triedny učiteľ 8. triedy: - Mgr. Boris Jančo

Triedna učiteľka 9. triedy: Ing. Zdena Baranová

Triedni učitelia v špeciálnych triedach: Mgr. Silvia Líšková, Mgr. Michaela Balážová, PaedDr. Jaroslav Rojík

Netriedna učiteľka : - Monika Haviarová

Učitelia náboženskej výchovy: Mgr. Miroslav Litviak, Mgr. Katarína Kučerová Trtolová

Odborný zamestnanec – školský psychológ:

Mgr. Miroslava Kocúrová, PhD.

Vychovávatelia ŠKD:

Zdenko Weiss – vedúci ŠKD

Radomír Berky, Barbora Jančová

Asistenti učiteľa:

Zdenka Kovácsová, Denisa Falťanová, Michaela Bamburová, Zuzana Jančová

Pedagógovia v MŠ: Zuzana Hadbavná , Bibiana Hrončeková, Miroslava Hroncová, Hana Vargová, Iveta Kubišová

Nepedagogickí zamestnaci :

Administratívne zamestnankyne: - Zuzana Gondeková, Ružena Garajová

Správca počítačovej siete: - Peter Duchoň

Školník – Dušan Abelovský

Vedúca školskej jedálne – Eva Galádová

Kuchárky: - Elena Katonová, Jana Kamenská, Júlia Melicherová, Zuzana Kiapešová, Ružena Paprnáková

Upratovačky: Oľga Kožiaková, Eva Studená, Andrea Vaculčiaková, v MŠ  - Gabriela Pisárová, Márika Poliaková

Na škole pracujú krúžky záujmovej činnosti, ktoré sú rôznorodo zamerané a tiež tu pôsobia dve ZUŠ, jedna z Lučenca a druhá z Poltára. Tento rok pribudol k už zabehnutým odborom aj odbor výtvarný.

Spolupracujeme s poradenskými zariadeniami, ktoré poskytujú psychologickú, špeciálno – pedagogickú a logopedickú starostlivosť pre našich žiakov.

Čo dodať na záver? Hlavne veľa zdravia, pohody, chuti do práce a učenia. Dúfajme, že tento rok bude krajší, lepší a úspešnejší ako tie predošlé a že nás choroby a problémy s tým spojené budú zďaleka obchádzať.