• Školský rok 2014/2015

• Morena

• MORENA

„Smrť nesieme vynesieme, kde ťa smrtka dáme, kam ťa pochováme?

Do bariny, do bariny, tam ťa zahodíme, tam ťa utopíme.“

Aj takouto piesňou deti z materskej školy dňa 24.03.2015 v dopoludňajších hodinách vyprevádzali bohyňu smrti a zimy – MORENU. Do ich sprievodu sa zapojili i deti zo základnej školy, rodičia, starí rodičia, súrodenci, či kamaráti. Sprievod začal pred budovou materskej školy, pokračoval popri základnej škole až ku obecnému úradu. Na námestí obce deti vystúpili so svojim programom – básňami, spevom, riekankami a pohybovou hrou sa s Morenou rozlúčili. Za svoj výkon boli obdarovaní sladkou odmenou z obecného úradu. Sprievod ďalej pokračoval ku potoku, kde už Morene odbili posledné minúty jej vlády – upálenú sme ju hodili do vody na znak toho, že už na trón nastúpila pani jar. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie podujatie.