• Divadelný súbor Athéna pri ZŠ

• Athéna na cestách

• Divadelný súbor Athéna má v školskom roku 2015/2016 až 30 členov. Preto sme nacvičili tri divadelné predstavenia.

Najmenší pripravili hru Zaseknutá húsenica. „ Najkrajšej“ húsenici na svete sa stane nemilá vec – zasekne sa v strome a nemôže sa pohnúť. Pomôcť sa jej snažia zvieratká v lese, ale strach z neznámeho ich brzdí. Všetko nakoniec vyrieši príroda... Deti svoju hru prezentovali verejne už dvakrát.

Zachránená princezná je názov druhej hry, ktorú si diváci budú môcť pozrieť koncom mája. Smútok a mlčanie princeznej ukončí dobré srdce a veselá myseľ statočného pesničkára Jana. Hra prináša prvky klasickej rozprávky a pripomína, že dobro vždy nad zlom zvíťazí.

Najstarší a najskúsenejší divadelníci naštudovali hru Trinásta komnata. Je ťažké byť tínedžerom, mať problémy s rodičmi, s kamarátmi... Máte pocit, že vám nikto nerozumie. Kto vám pomôže? Kto vás pochopí? Odpovede na tieto otázky sa dozvedeli diváci na regionálnej prehliadke detských divadelných súborov Rozprávková skrinka, kde žiaci reprezentovali našu školu. V rámci projektu Nadácie Orange absolvovali aj divadelné turné – prezentovali sa v ZŠ Halič a ZŠ Divín. Svojich rovesníkov prostredníctvom dramatického umenia varovali pred nástrahami dnešného sveta – internetom, mobilmi, ktoré ich oberajú o klasickú komunikáciu a pocit dôvery.

Všetky tri divadelné hry si môžu malí i veľkí diváci pozrieť  26. mája popoludní a 27. mája 2016 dopoludnia v kultúrnom dome Cinobaňa.