• Divadelný súbor Athéna pri ZŠ

• DDS Athéna absolútnym víťazom...

•

Posledný novembrový piatok sa v Divadle B.S.Timravy v Lučenci stretli detskí milovníci divadla, aby si zmerali svoje sily v improvizácii. Je to veľmi náročná súťaž, pretože sa každý rok menia úlohy a zameranie a deti musia mať riadnu dávku talentu, aby si za krátky trojminútový čas pripravili etudy na zadané témy. Po pohybovom, hlasovom a dychovom rozcvičení začala súťaž, ktorá mala 3 kolá. Tohto roku sa súťažilo na tieto témy:

1.      Novinový titulok

2.      Autor a názov jeho literárneho diela

3.      Telefonát od človeka, ktorého musela porota uhádnuť – toto kolo bolo bez prípravy, deti museli reagovať hneď

Naši divadelníci „prevalcovali“ všetkých súťažiacich a zvíťazili v kategórii mladších aj starších žiakov. Súťažný tím Athéna 1 tvorili Alžbeta Adamíková, Terezka Hédlová a Vikina Klinčoková z 5.A.

Athéna 2 – Marian Bango, Liana Spišiaková a František Gajdoš z 9.roč. nielenže obsadili v Detskej improlizačnej lige 1. miesto, ale získali ešte aj špeciálnu cenu porotu za najlepšiu impro-etudu 2019.

Mgr. Vladimíra Albertová