• V školskom roku 2006 / 2007 sme sa stretli na zasadnutí 4 krát. Tu sme riešili problémy, ktoré sa vyskytli vo vyucovacom procese a pripravovali sme rôzne sútaže, ktorých sme sa so žiakmi 1. - 4. rocníka zúcastnili. Boli to tieto sútaže, ktoré organizovala naša škola :

Timravina studnicka : Prvej kategórie sa zúcastnilo 8 žiakov.

1. Albertová Simona 3.A

2. Sujová Aneta 4.B

3. Jozef Karásek 2. roc.

Obidve sa zúčastnili okresného kola v Poltári, kde v I. kategórii získala 1. miesto Simona Albertová a postúpila do celoslovenského kola v Lučenci..
          V októbri boli žiaci 1. ročníka pasovaní za čitateľov.
          Žiaci 4.A a 4.B triedy navštívili Hvezdáreň v Rimavskej Sobote, kde si zopakovali vedomosti o slnečnej sústave.
          V novembri sme sa všetky triedy I. stupňa zúčastnili výstavy Vedecká hračka, kde si žiaci mohli preveriť svoje logické uvažovanie.
          Tiež bola uskutočnená prvý krát v našej škole akcia pod názvom Pasovanie prvákov a detí z 0 - tého ročníka do žiackeho cechu.
          Žiaci 3.roč., 4.A, 4.B a Envirokrúžku sa zapojili do súťaže Marťanská vlajka zdravia.
          V Envirokrúžku - Ekovýchovnom monitorovacom programe BOCIAN vo vlastnej tvorbe- próze získala Aneta Sujová, žiačka 4.B triedy 1. miesto.

Do projektu Škola pre budúcnosť pod názvom Zvieratká naživo sa zapojili triedy 0. roč., l. roč. a 2. ročníka.
          V tomto mesiaci bola uskutočnená zbierka šatstva, hračiek a obuvi pre sociálne slabších občanov, do ktorej sa zapojili všetky triedy.
          Pytagoriáda : Zúčastnilo sa 34 žiakov. Do okresného kola postúpili Simona Albertová 4.A a Simona Lacušková 4.B. Aj v okresnom kole zvíťazila Simona Albertová a 2. sa umiestnila S. Lacušková.
          V decembri sme so žiakmi pripravili burzu vianočných darčekov a tiež program s vianočnou tematikou.
          Žiaci 3. ročníka mali exkurziu do Novohradského múzea.
          Všetci žiaci školy sa zúčastnili výchovného koncertu Dr. Bergera s vianočnou tematikou.
          V spolupráci s M�žiaci 1. ročníka piekli medovníky - tvorivé dielne.
          Pred vianočnými prázdninami sa všetci žiaci zúčastnili vých. koncertu, ktorý predviedol vojenský súbor JÁNOŠÍK.

V januári sme navštívili divadlo v prevedení Divadla Maska pod názvom No počkaj, zajac. Bola uskutočnená beseda so žiakmi na tému : Čo je to šikana.
          EURÓPA v škole : Výtvarná časť: zapojili sa žiaci 3. roč.
          Literárna časť: A. Sujová, K. Segečová, M. Kováčová žiačky 4.B triedy

Vo februári bol uskutočnený Zápis žiakov do 1. ročníka
          Hviezdoslavov Kubín : poézie a prózy sa po triednych kolách školského kola zúčastnilo celkom 12 žiakov.
          Tento rok sa zapojili aj 3 prváci.
          Do okresného kola postúpila S. Albertová, ktorá v okresnom kole získala 2. miesto a postúpila do regionálneho kola v Lučenci.
          V mesiaci marec sa uskutočnili tieto akcie :
          Maska pre planétu Zem - výtvarná súťaž s envirotematikou. Zapojili sa 4.A,
          4.B a 2 Environmetálne krúžky

Výchovný koncert - Bastien a Bastienka - zúčastnili sa všetci žiaci
          Matematický KLOKAN - zúčastnilo sa 19 žiakov z 2.roč.,3.roč., 4.A a 4.B triedy
          Výtvarná súťaž CO očami detí bolo zaslaných 7 prác zo 4.B triedy, 2 práce z 4.A triedy, 10 prác z 2. roč., 12 prác z 3. ročníka.
          Do súťaže MÚZEUM SNP sa zapojilo v literárnej časti 12 žiakov a vo výtvarnej častí 3 žiaci.
          V literárnej súťaži Môj najkrajší list bolo vybraných 5 prác -Albertová, Hadbavná, Ž. Kminiaková, Hrnčiar, K. Melicherová- všetci zo 4.A triedy
          Keďže je marec mesiac knihy navštívili Obecnú knižnicu triedy : 2.ročník, 1 .ročník a triedy 4.A a 4.B.

Daniela Očovanová 4.B
          Róbert Fízeľ sa zúčastnil okresného kola, Karin Pupalová sa umiestnila na 2. mieste.
          Vo výtvarnej súťaži Cestné nehody s podtitulom Máš len jeden život, tak si ho chráň získala Kristína Segečová 2. miesto.
          Výtvarný a literárny Trenčín :
          Výtvarný Trenčín : Albertová,Berky zo 4.A a Šereš, Precner,
          Urbančoková a Šuleková z 3. roč.
          Literárny Trenčín : Albertová 4.A
          V Týždni pre Zem sme zorganizovali Envirokvíz pod názvom Vtáčia olympiáda
          Deň narcisov- zapojili sa aj deti I. stupňa
          Zber Diskita - zapojili sa triedy 1. a 2. ročníka s prispením aj ostatných tried.
          V športe sa chlapci zúčastnili MO v malom futbale, kde obsadili 3. miesto, majstrovstiev regiónu, kde sa umiestnili na 2. mieste.

Máj:

V máji sme sa zapojili do súťaže Detský čin roka : 4.A - Albertová, Hadbavná.V našej škole bola vyhlásená súťaž pod názvom Cti otca svojho a matku svoju. Zapojili sa všetci žiaci. Víťazné práce boli prednesené na oslavách ku Dňu matiek.
          Zorganizovali sme oslavy ku Dňu matiek, na ktorých deti vyjadrili svoju lásku k matkám. Program bol pestrý a zanechal veľmi dobrý dojem na prítomných.
          Super trieda - zúčastnila sa 4.B trieda v BB
          Hliadka Mladý zdravotník obsadili 5. miesto v zložení Precner, Lacušková, Urbančoková, Pupalová a Šuleková - všetci z 3.roč.
          Do súťaže V triede ako doma sa zapojili žiaci 1. ročníka.
          Svoje vedomosti o Európskej Únii si preverilo 10 žiakov 4.ročníka pod názvom
          Deň Európy. Zo všetkých štvrtákov si najlepšie počínala S. Albertová zo 4.A triedy.
          Navštívili sme divadelné predstavenie CVC z Lučenca pod názvom Dubkáčik a Budkáčik.
          Život na úver bol výchovný koncert, ktorý nám predviedla ZU�- Poltár.

Jún:

L jún MDD bol športovo-zábavný deň. V tento deň sme usporiadali súťaž o Naj žiaka školy. Z nižšieho stupňa zvíťazil žiak LA triedy Andrej Gonos. Talentík múz: literárna múza: próza - Albertová 4.A II. kategória strieborné pásmo poézia - Sujová A. 4.B II. kategória strieborné pásmo hudobná múza: Karín Pupalová 3. roč. II. kategória strieborné pásmo.

výtvarná múza:
          Lucia Lacušková 2. roč. II. kategória zlaté pásmo Dušan Karásek 2.roč. L kategória zlaté pásmo
          Vojtech Šereš 3. roč. II. kategória strieborné pásmo Michaela Pijáková 3. roč. II. kategória strieborné pásmo Kristína Segečová 4.B II. kategória.