• Zelená škola - 2017/2018

• Hodnotenie

• Hodnotiaca správa dvojročného certifikačného obdobia Zelenej školy

V školských rokoch 2016-2018 sme sa venovali téme Doprava a ovzdušie. Ako obvykle sme si na začiatku zvolili členov Kolégia Zelenej školy, s ktorými sme si vytvorili Environmentálny akčný plán. V tomto pláne sme si vymysleli rôzne aktivity, súťaže, rovesnícke vzdelávanie pre najmenších a množstvo zaujímavých hier, ktoré sme v priebehu dvoch rokov museli splniť. Súčasťou našej Zelenej školy bol aj Eko-kódex, ktorý si môže každý prísť pozrieť do priestorov školy.

V školskom roku 2016/2017 sme splnili tieto aktivity:

Výtvarná súťaž na tému Doprava a znečisťovanie ovzdušia- víťazný výkres nás symbolizoval počas certifikačného obdobia , Pútače pri vypínačoch – upozorňujú na šetrenie elektriny, Vianočné magnetky- vyrobené z odpadového materiálu, Zhotovenie kŕmidiel v zime- vyrobené z odpadového materiálu, Prikrmovanie vtáčikov v zimnom období, Svetový deň bez mobilu- pri príležitosti tohto dňa sme zrealizovali súťaž o najkrajší výkres a najlepšiu slohovú prácu na témy: Mobil – kamarát alebo nepriateľ, Ako mobil ovplyvňuje môj život, Môj deň bez mobilu, Svetový deň vody, Svetový deň Zeme, Vyčistime si Cinobaňu Fotografická súťaž- zachytenie príchodu jari a prebúdzajúcej sa prírody.

V školskom roku 2017/2018 sme realizovali nasledovné aktivity:

Týždeň mobility- súčasťou tohto týždňa boli aktivity ako zbieranie autobusových lístkov, cyklopreteky, rekonštrukcia stojanu na bicykle, návšteva dopravného ihriska, slohové práce, tvorba projektov, qvíz. Spôsob dopravy do školy- záznam dopravných prostriedkov, ktorými chodia žiaci do školy, Cestuj svetom- doprava vo svete, Deň vody, Deň Zeme, Vyčistime si Cinobaňu, Hmyzí hotel, Eko-hliadka- bodovanie čistoty tried, Recyklohry.

O všetkých aktivitách, ktoré sme robili sme sa snažili informovať spolužiakov a širšiu verejnosť prostredníctvom násteniek, školského rozhlasu, stránky školy a v školských a obecných novinách.

Na záver certifikačného obdobia k nám prišli konzultantky na Záverečnú hodnotiacu návštevu, ktorým členovia kolégia predstavili našu dvojročnú prácu a ukázali areál školy (obnovenú fontánu, zberné nádoby na dažďovú vodu, jazierko, skleník, kvetinové záhony, bylinkovú špirálu, pocitový chodník, atď. Boli milí, priateľskí, komunikatívni a naše konzultantky ich veľmi pochválili J

O necelý mesiac sme dostali mail, v ktorom nás informovali, že sme splnili všetky podmienky na to, aby sme získali  piaty titul Zelenej školy

Obrovská vďaka patrí celému Kolégiu Zelenej školy J