• Akcie 2017/2018

• Týždeň mobility

• Týždeň mobility na našej škole

Kolégium Zelenej školy si na európsky týždeň mobility pripravilo pre žiakov našej školy rôzne aktivity a súťaže.

Prvou súťažou bolo Cestuj verejnou hromadnou dopravou a vyhrávaj. Žiaci mali za úlohu zbierať a odkladať si autobusové lístky, ktoré následne dávali do krabičky umiestnenej na dolnej chodbe. Súťaž prebiehala počas celého týždňa a v piatok sme vyžrebovali 3 víťazov:

1.miesto- Milan Berky (1.roč.)

2.miesto- Viktória Behmerová (4.roč.)

3.miesto- Dárius Váradi (9.roč.)

Vzhľadom na vysoký počet autobusových lístkov sme navyše ocenili žiačku Viktóriu Behmerovú (4.roč.).

Druhou aktivitou bola Súťaž v jazde na bicykli (cyklopreteky), ktorá sa uskutočnila 19.10.2017. Úlohou žiakov z 1. aj 2.stupňa bolo prejsť na bicykli stanovenú trasu pomedzi prekážky na čas.

1.stupeň: 1.miesto- Kamil Jančo (4.roč.)

2.miesto- Jakub Skýpala (4.roč.)

3.miesto- Filip Jozef Hegyi (4.roč.)

2.stupeň: 1.miesto- František Gajdoš (7.roč.)

2.miesto- Dávid Uhorskai (6.roč.)

3.miesto- Peter Martin Hegyi (6.roč.)

V tento týždeň sme si Kolégium Zelenej školy povedali, že musíme obnoviť náš stojan na bicykle a tak vznikla ďalšia aktivita s názvom Rekonštrukcia stojanu na bicykle. Počas týchto dní sme prežívali množstvo zábavy a smiechu J Stojan sme vyšmirgľovali, natreli základnou farbou a následne natreli bielou, modrou a červenou farbou. Niektoré farby skončili aj na oblečení a po rukách J Ale stojan na bicykle je obnovený a znova krásny J

Počas tohto týždňa sme si v 4.ročníku na hodine Vlastivedy rozprávali o doprave v našom kraji a súčasťou tohto týždňa bola aj prezentácia na tému Ovzdušie: jeho znečisťovanie, ochrana a  negatívny vplyv motorovej dopravy na životné prostredie. Žiaci následne tvorili projekty spojené s touto problematikou. Najkrajšie projekty sme ohodnotili obrovským potleskom a budú vyvesené na nástenke Zelenej školy.

Najkrajšie projekty: Kamil Jančo a Filip Jozef Hegyi, Jakub Skýpala a Viktória Šuleková

Žiaci z 1.stupňa sa navštívili aj Dopravné ihrisko, kde si na začiatok vysvetlili jednotlivé dopravné značky, oblečenie cyklistu a pod., dali si prilby a jazdili na bicykli a kolobežkách po dopravnom ihrisku.

Na 2.stupni žiaci písali na hodinách Slovenského jazyka slohovú prácu na tému Doprava ako zdroj znečisťovania ovzdušia. Dostali sme množstvo prác, ktoré sme  vyhodnotili a najkrajšie práce sú od:

1.miesto: Simona Búdová (9.roč.)

2.miesto: Kristína Skýpalová (7.roč.)

3.miesto: Lucia Spodniaková (7.roč.)

Víťazná práca je zverejnená na nástenke Zelenej školy.

Na 2.stupni mali v každej triede aj Quiz- Doprava a znečisťovanie ovzdušia

Quiz bol zameraný na to, či sa žiaci vedia správať na chodníku a na ceste keď sú chodcami, ale aj cyklistami. Najrýchlejší žiak z triedy s najväčším počtom získaných bodov bol ocenený vecnou cenou. Následne sme si povedali správne odpovede. Najšikovnejší žiaci:

5.roč.: Dominika Klinčoková

6.roč.: Milan Kováčik

7.roč.: Nina Ďurišová

8.roč.: Daniela Marková

9.roč.: Dominika Gondeková

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom blahoželáme J

Tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu J