• Divadelný súbor Athéna pri ZŠ

• O nás....

• Divadelný súbor Athéna pracuje na našej škole od roku 2000. Založila ho a nepretržite  ho vedie pani učiteľka Mgr. Vladimíra Albertová.

Počas svojej existencie súbor nacvičil a verejne predviedol mnoho rozprávkových divadelných hier, scénok, príbehov. Školu reprezentoval niekoľkokrát na prehliadke detských divadelných súborov Rozprávková skrinka v Poltári a posledné roky je hrdý na to, že ho pravidelne pozývajú do divadelného sprievodu mestom Lučenec, ktorý otvára tradičné kultúrne podujatie Divadelná jeseň.

Mnohí členovia súboru boli nielen dobrí herci, ale aj recitátori a školu úspešne reprezentovali na viacerých súťažiach.

V tomto školskom roku 2013/2014 pripravujeme až 3 divadielka – krátku rozprávku O dievčati Lipe ( diváci ju mohli vidieť na Vianočnej besiedke), hru Za múrom, ktorou budeme reprezentovať na Rozprávkovej skrinke a na Deň matiek sa predstavíme hrou Ťažko je bez mamy.

" Fotky z úspešného divadelného predstavenia Za múrom"

Dňa 26. novembra 2015 sa 6 členov divadelného súboru Athéna zúčastnilo zaujímavej tvorivej dielne improvizácie v priestoroch Divadla B. S. Timravy v Lučenci.

Lektormi boli Mgr. art. Rastislav Zelina a Mgr. art. Veronika Fekiačová, pedagógovia a herci.

Dielňa mala 2 časti:

- rozvoj rýchlej reakcie, kooperácie, neverbálnej komunikácie, sústredenia sa, vnímania viacerých podnetov zároveň

- súťaž v improvizácii, ktorá mala 3 kolá. Súťažili trojčlenné družstvá a našim žiakom sa to veľmi páčilo, pretože sa pobavili, zasmiali a prekonali svoj ostych a trému.