• Divadelný súbor Athéna pri ZŠ

• Aktivity v sk.r.2018/2019

• V školskom roku 2018/2019 sa „starší“ divadelníci predstavili hrou, ktorú im scenáristicky pripravila bývalá členka Simona Albertová.                                                                                                                                     Spoločenské predsudky a konvencie ovplyvňujú náš každodenný život. Ak je niekto iný, potetovaný, s vyholenou hlavou či inou farbou pleti, je podozrivý. Hneď ho zaradíme ako zlého...                                                                                         Ak niekto urobí naozaj niečo zlé, je ťažké to napraviť. Už mu neveríme.... Je to proste vlk!                                                                                                                            Verejnú mienku však dokážeme veľmi ľahko ovplyvniť a zmanipulovať. Či svoj názor zmenia aj „prasiatka“ videli diváci v hre Dvanásť nahnevaných prasiatok.

Táto hra bola úspešná aj na regionálnej prehliadke DDS Rozprávková skrinka v Poltári a získala Cenu primátorky mesta Poltár. DS dostal pozvanie aj na účasť na krajskú divadelnú prehliadku Rozprávkové javisko do Žiaru nad Hronom.

Predstavil sa s ňou aj divákom v Cinobani na Čaji o piatej a spolužiakom k MDD a v Lučenci na prehliadke Deti deťom.

OSOBY A OBSADENIE

Prasiatka - Kristína Skýpalová, Rastislav Fodor, Marian Gelieň, Marian Bango, František Gajdoš, Liana Spišiaková, Andrea Karáseková, Dominika Klinčoková, Michaela Poliaková, Alexandra Dolniaková, Sára Falťanová, Lea Mária Hegyiová

Malý chlapec - Sebastián Bódi

Červená Čiapočka - Dajana Dováľová

Mladší divadelníci  ostali pri  rozprávkovej téme a nacvičili zmodernizovanú hru Sedem statočných o siedmych kozliatkach a zlom vlkovi, ktorý veru  dnešné „kozy už nenachytá“.

Túto hru mohli diváci vidieť na oslavách 30. výročia  MŠ, na MDD a na Dni obce v programe Cinobančania Cinobančanom.

OSOBY A OBSADENIE

Kozy – Zara Danková, Elenka Čomajová, Ariana Sujová, Ryann Stanová, Matej Klinčok, Patrik Klimo, Šimon Baláž

Mama Koza – Alžbeta Adamíková

Vlk – Teo Boroš