• Divadelný súbor Athéna pri ZŠ

• Divadelná prehliadka

Predposledný piatok tohto školského roka sa pre našich žiakov a škôlkarov niesol v duchu divadelného a tanečného umenia. Zúčastnili sa totiž divadelnej prehliadky tvorby divadelného súboru Athéna.

DS v školskom roku 2016/2017 nacvičil tri divadelné predstavenia.

Krátku etudu Sedem trpaslíkov a škola, kde si zahrali Samko Šlichta, Miška Poliaková, Sebko Bódi, Kamil Jančo, Šimon Baláž, Alžbetka Adamíková, Veronika Podhorcová, Evka Salvová a Sára Balogová. Trpaslíci zistili, že vzdelanie je veľmi dôležité, lebo ak nevedia čítať, nedostanú sa ani k svojej Snehulienke.

Mať kompletnú fungujúcu rodinu je pre každé dieťa šťastím. Sú však aj deti, ktoré ju nemajú a žijú v detských domovoch. Po svojich rodičoch veľmi túžia a rozhodnú sa, že ich pôjdu hľadať. Takto začína ďalšia divadelná hra Škriatok Sníček. Staršie deti Ada Karáseková, Sára Falťanová, Lea Hegyiová, Laura Austová, Lili Spišiaková, Soňa Borošová, Saša Dolniaková, Ferko Gajdoš, Marian Bango, Adam Jančo a Peťo Hegyi v nej naozaj otvorili veľmi ťažkú tému, ale zvládli ju vynikajúco. Hra mala názov podľa škriatka, ktorý im pomohol odkliať zlú kráľovnú a nájsť rodičov.

Najstarší členovia Athény  ( Michal Marko, Sandra Gonosová, Sima Búdová, Dominika Gondeková, Dominika Vaculčiaková, Lucka Spodniaková, Kika Skýpalová, Rasťo Fodor, Daja Dováľová) sa už venovali „ vážnejšej téme“  príchodu nového spolužiaka a prvej lásky. S hrou Ja a oni nás reprezentovali aj v Poltári na regionálnej prehliadke Rozprávková skrinka.

O tanečné predely medzi jednotlivými divadelnými hrami sa postarali dievčatá z tanečného odboru súkromnej ZUŠ Lučenec pod vedením p. uč. Moniky Kramecovej.

Divadelníci predviedli vynikajúce výkony, odhodili trému a diváci ich za to odmenili potleskom. Veľmi nás teší, že naše pozvanie prijali aj rodičia a videli, čomu sa ich deti vo voľnom čase venujú.