• Divadelný súbor Athéna pri ZŠ

• Obrovský úspech našich divadelníkov

•

Náš divadelný súbor Athéna sa hrou Za Múrom predstavil na divadelnej prehliadke detskej divadelnej tvorivosti Rozprávková skrinka v Poltári.

Múr rozdeľuje dva svety – dobra a zla, spravodlivosti a nespravodlivosti, starého a nového. Za jeho stenou na oboch stranách ale žijú ľudia so svojimi starosťami a radosťami ( Adriana Melicherová, Dominika Gondeková, Radovan Hlaváč a Miroslav Šulek). Odstrániť sa ho pokúsia dve deti – Leo ( Matej Fodor) a Freya ( Karolína Albertová), ktorých detské srdcia  nechápu, prečo ich múr musí rozdeľovať. Vypátrajú, prečo ho postavili a zničia ho. Záverečné slová hry: „ Nič postavené ľuďmi a na ľuďoch dlho neprežije. Nikdy!“ varujú a upozorňujú na to, aby sa z nás nevytrácala ľudskosť, láska a dobro.

Žiaci podali vynikajúce herecké výkony a v Poltári zožali zaslúžený potlesk a postup na krajskú prehliadku do Žiaru nad Hronom. Ani tu, v silnej konkurencii prevažne divadelných súborov z miest, sa nedali zahanbiť. Zo všetkých divadiel zaujali detského diváka najviac a získali Cenu detskej poroty a diplom za stvárnenie spoločensky závažnej témy.