• Zelená škola - 2016/2017

• Prikrmovanie vtáčikov v zime

• Prikrmovanie vtáčikov v zime

Vtáčiky sú v zimnom období ohrozené najmä počas silnejších mrazov, počas silných vetrov a v čase tvorby hmiel a poľadovice. V takomto počasí sa im ťažko dá získať dostatok potravy, potrebnej na doplnenie stratenej energie.

V tomto období sa ani človeku veľmi nechce opustiť teplo domova, ale práve v týchto dňoch našu pomoc vtáčiky najviac potrebujú.  V zimných mesiacoch si našu pomoc zaslúži vtáctvo, ktoré nám spríjemňovalo pekné letné obdobie svojím štebotaním. V rámci Zelenej školy sme s našimi žiakmi vyrábali búdky pre vtáčiky z odpadového materiálu najmä z PET fliaš, ktoré sme následne zavesili na okolité stromy v areáli ZŠ s MŠ CINOBAŇA.

Najväčšími lahôdkami našich vtáčikov sú slnečnicové semiačka, ovsené vločky, proso, oriešky, mak, rozdrvené suché rožky a jabĺčka.

Vieme, že vtáčiky sa nám neskôr odvďačia za prikrmovanie, pretože nám dokážu dokonale vyčistiť stromy od hmyzu a pripravia tak zdravšiu úrodu nášho ovocia.

Kolégium Zelenej školy ZŠ s MŠ CINOBAŇA