• Zelená škola - 2016/2017

• Deň bez mobilu

• Deň bez mobilu aj na našej škole

Svetový deň bez mobilu vznikol v minulosti z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa. V tento deň by si mali ľudia vypnúť svoje mobilné telefóny a zamyslieť sa nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného prostriedku.

Aj na našej škole sme si pripomenuli svetový deň bez mobilu. V spomínaný deň si žiaci nechali svoje mobilné telefóny doma, poprípade v šatni v skrinke. Vyhlásili sme pre žiakov dve súťaže. Prvý stupeň mal namaľovať „Najkrajší výkres“ a druhý stupeň „Najlepšiu slohovú prácu“ na témy: Mobil- kamarát alebo nepriateľ, Ako mobil ovplyvňuje môj život, Môj deň bez mobilu. Vyhodnotenie súťaže prebiehalo na dolnej chodbe, kde členovia kolégia Zelenej školy pozvali žiakov aj učiteľov na hlasovanie. Prvé tri miesta boli ocenené. Rovnako boli ocenení aj žiaci slohových prác.

Menoslov žiakov víťazných prác:

°Najkrajší výkres: 1.miesto: Dianka Didiová (9.roč.), 2.miesto: Dárius Váradi (8.roč.), 3.miesto: Sandra Gonosová (9.roč.).

°Najlepšia slohová práca: 1.miesto: Alenka Berkyová (8.roč.), 2.miesto: Peter Martin Hegyi (5.roč.), 3.miesto: Ninka Ďurišová (6.roč.).

Hlasovanie „Najkrajší výkres“

Mgr. Marcela Gelieňová, Mgr. Anna Pupalová