• Zelená škola - 2015/2016

• Workshop o vode

• Čo znamená Modrá škola?

(o workshope  Modrej školy )

Znela  otázka v ankete, ktorá prebiehala na našej škole - ZŠ s MŠ Cinobaňa. Mnoho žiakov si  tieto skratky vybavilo aj ako Zelená škola s Modrou školou, v čom mali  a majú aj pravdu.

Základná škola s Materskou školou Cinobaňa sú zapojené do projektov Zelená škola a Modrá škola. Dňa 3.novembra 2015 bola tentokrát väčšia pozornosť venovaná projektu Modrá škola, kde pani učiteľky a členky kolégia pripravili pre svojich kolegov a spolužiakov zaujímavé dopoludnie na tému Voda. Dozvedeli sa mnoho zaujímavých faktov, ako napr. koľko naša škola ušetrila  na spotrebe vody v priebehu niekoľkých rokov, a to aj vďaka tomuto projektu. Ten  im priblížil, aké je to dôležité pre nás a celkovo pre prírodu. Taktiež sme sa dozvedeli zaujímavosti o vode z prezentácií, ktoré nám boli predstavené. Celkové vyhodnotenie školskej ankety bolo veľmi zábavné, ale taktiež poučné. A aby počas tohto workshopu  vládla dobrá nálada, tak sme ju obohatili rôznymi súťažami, a tých najlepších sme samozrejme odmenili zaujímavými cenami.

Záver tejto výbornej akcie sme ukončili piesňou od Janky Kirschner, potleskom a poďakovaním, že sa znova stretneme pri organizovaní workshopu, či inej akcie venovanej ochrane našej prírody.