• História

• ŠKD

• ŠKD za školský rok 2006-2007

Organizačná činnosť ŠKD

V škol. roku 2006-2007 sa do ŠKD pri ZŠ s MŠ Cinobaňa prihlásilo na základe zápisných lístkov 73 žiakov. Dochádzka bola veľmi dobrá, hlavne v jesennom a jarnom období. ŠKD navštevovali žiaci   1 .- 4. ročníkov, 0-tého ročníka a špeciálnych tried.
          Prevádzka ŠKD

Dve oddelenia sa nachádzali v budove školy a 1 oddelenie v triede pri ŠJ.
          V týchto triedach sa dopoludnia vyučovalo. Prevádzka bola v ranných hodinách so
          začiatkom 6,30 -8,30 a od 11 hod. do 16,00 hod.
          1. oddelenie - vedúca vychovávateľka - Deáková Viera
          2. oddelenie - vychovávateľka - Korimová Daniela
          3. oddelenie - vychovávateľka - Kováčiková Mária

Výchovno-vzdelávacia činnosť

Prebiehala podľa vopred vypracovaného celoročného plánu s doplnením aktuálnych akcií. Aktivity a činnosti v ŠKD prebiehali sezónne:
                                           Jar Leto Jeseň Zima

Vo všetkých 4 činnostiach - pracovnej, estetickej, športovej i spoločenskej, zhotovenie prác na burzu v KD - Vianoce - výzdoba KD
          - príprava programu pre závod SLOVGLASS
          - zhotovenie materiálu, vianočná výzdoba okien budovy školy a ŠJ
          zhotovenie darčekov pre budúcich prváčikov
          - výzdoba tried, spolupráca s triednou učiteľkou - súťaž o najkrajšiu triedu
          - príprava programu pre spoločenské organizácie obce
          MDD - súťaživé hry v telocvični
          Kresba na asfalt - dopravná výchova
          Na súvislej pedagogickej praxi boli 2 študentky PaSA v Lučenci - Ivana Zoková a Andrea Kapustíková.
          Žiaci navštevovali rôzne krúžky na škole ako aj mimo školy.
          Na základe žiadosti rodičov o uvoľnenie z ŠKD žiaci odchádzali domov.
          So súhlasom rodičov sa žiaci v ŠKD pripravovali na vyučovanie písomne aj ústne.
          Za vzdelávacie  poukazy získané pre ŠKD bol zakúpený spotrebný materiál pre prácu s deťmi v ŠKD.
          Vychovávateľky pre svoju činnosť a prácu s deťmi čerpali námety z rôznych časopisov,
          odbornej literatúry.