• História

• Aktivity 2009/2010

• Deň ovocia,
          deň 25.jún bol na našej škôlke "Deň ovocia a zeleniny". Deti ochutnali rôzne druhy ovocia a zeleniny , aby to bolo pre našich škôlkárov pútavejšie, zorganizovali sme im pri tom súťaže, kde deti hádali so zaviazanými očami o aké ovocie a zeleninu ide. Zaspievali sme si piesne o ovocí, ktoré deti ochutnali.Bola to veru poriadna hostinka.

Príroda nás volá
           Posledný deň školského roka sme  strávili v prírode. Tajomstvá lesa nám ukázali ujovia poľovníci Ján Kiapeš a Jozef Suja. Každoročne nám odhalia nové tajomstvá, ktoré les ukrýva. Deti poznávali stromy a kríky, vysvetlili im ako sa majú v lese orientovať a správať. Počas lesnej vychádzky sme vyčistili okraj lesa od papierov. Našim škôlkárom vštepujeme lásku k prírode a všetkému živému.

Vitajte v škôlke,
          prázdniny sú neodvratne preč a my sme sa stretli 2. septembra v našej škôlke. Naši najstarší kamaráti zasadli do školských lavíc a ich miesta zaujali noví kamaráti. Prvé dni odlúčenia od mamičky boli pre niektorých ťažké a vypadla im nejedna slzička.Detský svet je plný rozprávok a hier , deti prostredníctvom týchto činností získavajú nové poznatky a vedomosti. Našu výchovno vzdelávaciu činnosť staviame do polohy najbližšej deťom.
          Želáme všetkým detičkám, aby sa im v škôlke páčilo a s radosťou ju navštevovali.

Jeseň pani bohatá

Je tu opäť jeseň, čas, kedy môžeme vyjsť do prírody, záhradky, lesa, nadýchať sa čerstvého vzduchu. Deti z materskej školy s rodičmi využii teplé jesenné dni prechádzkami , pri ktorých nazbierali rôzne lesné plody, či halúzky. Fantázia je nekonečná o čom svedčili aj práce detí a rodičov na výstavke „Jeseň pani bohatá“, ktorá sa každoročne organizuje v materskej škole.Je úžasné aké práce sme mali na výstavke. Touto cestou by sme chceli poďakovat deťom , rodičom ale i našim dôchodcom, ktorí nám prispeli na výstavku úrodou ozdobných tekvičiek a to pánovi Pavlovi Kminiakovi z Katarinskej Huty.

Svetový deň výživy

16. október je „ Svetovým dňom výživy“. V mnohých školách si tento deň pripomínajú. Naša škôlka nabola výnimkou. Tak ako každý deň sa snažíme o správnu životosprávu našich najmenších dnešný deň bol o to výnimočnejší.

Deti spoločne s pani učiteľkami pripravili ovocnú pochúťku a pani kuchárky nátierky a mliečne pochúťky.Zdravá výživa je nesmierne dôležitá. Zamyslime sa, koľkokrát podáme nášmu dieťaťu do ruky lízatko a koľkokrát mu pripravíme zeleninový či ovocný šalát. Ako to ovplyvní jeho zdravie? Nech je dňom výživy každý deň v roku.