• História

• Úspechy našich žiakov 2010/11

•

ÚSPECHY  NAŠICH  ŽIAKOV

Expert geniality show – túto súťaž riešilo 26 žiakov 6. – 9. roč., vybrať si museli dve z piatich tém : Anglický jazyk, Dejiny, Svet umenia, Bity a bajty a Tajomstvá prírody. Štartovné v hodnote 4 € spolovice hradila Rada rodičov, za čo jej ďakujeme.

Expertom našej školy sa v tomto školskom roku stal Július Marko, 7.A

Olympiáda slovenského jazyka – krajské kolo Zvolen– žiačka 9. roč. Simona Albertová v silnej konkurencii zvíťazila a postupuje na celoslovenské kolo do Bratislavy.

Hviezdoslavov Kubín– najpopulárnejšia súťaž v prednese poézie a prózy.

Víťazi triednych kôl postúpili na školské kolo, ktoré sa uskutočnilo 1. marca 2011.

Výsledky:

I. kategória

Poézia: 1. miesto: neudelené

2. miesto: Samuel Thuranský, 3.roč.

3. miesto: Katarína Fialková, 3.roč.

Próza:  1. miesto: Karolína Albertová, 4.roč.

3. miesto: Ružena Berkyová, 8.A

Próza:  1.miesto: Simona Albertová, 9.roč.

3. miesto: Miriam Karáseková, 8.A

Víťazi postupujú na obvodné kolo do Poltára.

Rozprávkové vretienko– súťaž v prednese rozprávky.

3. miesto: Bianka Hadbavná, 8.A

Do Poltára postúpili tí, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach.

Na obvodnom kole 10. marca 2011 Karolína a Simona Albertové vo svojich kategóriách zvíťazili a postúpili na krajské kolo.

Lyžiarsky výcvik- žiaci 6. – 9. roč. v dňoch 1. – 5. februára 2011  úspešne absolvovali lyžiarsky výcvik. Pod vedením inštruktorov Mgr. V. Dubravca, Mgr. L. Fajčíka a Mgr. T. Novenkovej využívali svah v Ždiari – Strednici vo Vysokých Tatrách.

Vybíjaná – obvodné kolo Málinec - mladšie žiačky – K. Korimová, O. Kováčová, M. Šverlová, S. Dudeková, L.  Lacušková, M. Balážová, K. Púpalová, M. Urbančoková, M. Dibalová, S. Frančoková, M. Pijáková, L. Šuleková – sa umiestnili na treťom mieste.