• História

• MŠ 2008/2009

• 20.2.2009 – Fašiangový karneval - Fašiangy sú časom veselosti a karnevalov. Ako každoročne aj tento rok sa v materskej škole konal 20. februára 2009 „Detský karneval“. Zavítal medzi nás aj šašo Šimon, ktorý sa spoločne s deťmi vaselil a spieval. Deti predviedli svoje masky a tiež svoju šikovnosť v súťažiach. Každá maska bola odmenená. Radosť a šťastie sa odzrkadľovalo vo všetkých detských očkách. Ako správni hostitelia sme pre našich hostí a rodičov pripravili aj sladkú maškrtu. Deti spoločne s pani učiteľkami a mamičkami upekli sladké šišky. Hoci sú naše deti len malé, dokážu urobiť neskutočné veci. Detská fantázia nemá hraníc. To nám ukázali naši najmenší aj pri výzdobe interiéru materskej školy. Je potrebné ich talent rozvíjať a venovať čo najviac pozornosti našim deťom, pretože deti sú ako mladé stromčeky , o ktoré keď sa staráme, ako veľké stromy zarodia tým najlepším ovocím.

31.3.2009 – Vynášanie Moreny - V Cinobani sa stalo tradíciou, že sviatky jari vítame vynášaním Moreny. Morena, ako vieme predstavuje starú škaredú babu, ktorá je symbolom zimy a jej zapálením a hodením do potoka sa symbolicky lúčime so zimou a vítame jar. Tak isto tomu bolo aj tento rok, kde deti s detského súboru „ Cinobanček“ a našej materskej školy pripravili pekný program v podobe piesní a básní. Pozdravili občanov obce a starostku obce Ing. Máriu Švikruhovú, ktorá deti odmenila sladkou odmenou.

22.4.2009 – Deň Zeme – sme strávili spoločne s našimi kamarátmi zo základnej školy . Deti sa aktívne zapojili do vedomostných súťaží. Pri vstupe dostalo každé dieťa odznak so zemeguľou. Vedomosti, ktoré deti získali upevňovali počas vychádzok do prírody.

30.4.2009 – Stavanie mája – Vítanie jari pokračovalo stavaním mája, kde deti predviedli svoje tanečné a spevácke zručnosti a talent. Po obci sa rozliehala rezká muzika, nejeden z nás dostal chuť zatancovať si.

15.5. 2009 – Deň matiek –V máji majú sviatok naše mamičky, ktorým patrí veľké „Ďakujem „. Mama je ten najväčší poklad, ktorý máme vždy, keď je nám ťažko, pofúka všetky boľačky a splní doposiaľ nesplnené sny. Deti vydali lásku zo svojich srdiečok, nejednej mamičke sa v oku zaleskla slzička. Odmenou pre našich najmenších bol veľký potlesk.

29.6.2009 – Rozlúčka s predškolákmi - Tešme sa, máme tu opäť leto!   Všetci malí aj veľkí sa už tešia na prázdniny a dovolenky. Budú to
          chvíle, plné radosti a nových zážitkov. Aj my v škôlke sme sa
          rozlúčili s našimi kamarátmi predškolákmi ,ktorí ako prví
          dostali osvedčenie o predprimárnom vzdelávaní. S kyticami v ruke sa
          rozlúčili s pani učiteľkami a spevom a básňami so svojimi
          mladšími kamarátmi. Mamičky pre všetky deti pripravili sladké
          občerstvenie. Strávili sme spolu jedno pekné pondelkové odpoludnie .
          Prajeme našim kamarátom veľa úspechov v škole.

30.6.2009 – Les je náš kamarát – V posledný deň školského roka sme sa vybrali do lesa s poľovníkmi, ktorí nám porozprávali o lesných zvieratách a poukazovali zákutia lesa. Deti mali možnosť si prezrieť poľovnícku izbu s trofejami zvierat.

Fotografie z akcií sa nachádzajú vo fotoalbume