• Výchovné poradenstvo v ZŠ

• Vyhodnotenie v šk.roku 2012/2013

• Správa o činnosti výchovného a kariérneho poradcu

v šk. roku  2012/2013

Hlavné úlohy a činnosť výchovného poradenstva boli zamerané na riešenie výchovných a vzdelávacích problémov žiakov a kariérneho poradenstva žiakov končiacich 9.rok povinnej školskej dochádzky.

Zabezpečovala som  poradenskú, metodickú a informačnú pomoc žiakom a ich zákonným      zástupcom o možnostiach štúdia na SŠ. Podľa požiadaviek zákonných zástupcov boli sprostredkúvané spolu so špeciálnym pedagógom stretnutia s pracovníkmi CPPPaP v Lučenci a CŠPP v Poltári Systematicky bol sledovaný vývin žiakov a zmeny v ich správaní. Boli poskytované individuálne konzultácie žiakom, rodičom a učiteľom pri  riešení problémov žiakov v správaní i zhoršenom prospechu. Individuálne začlenení žiaci mali vypracované  individuálne programy a pri individualizácii vyučovania boli zabezpečované odborné konzultácie pedagogických pracovníkov so psychológom, špeciálnym pedagógom v CPPP v Lučenci, CŠPP v Poltári. Pri organizácii výchovy a vzdelávania žiakov so špeciálnymi vývinovými poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia, dysortografia, dyskalkúlia), s poruchami aktivity, pozornosti a hyperaktivitou /ADD a ADHD syndrómom/ bolo dohliadané na realizáciu odporúčania psychológa a špeciálneho pedagóga v spolupráci so všetkými vyučujúcimi a po konzultácii s rodičmi na základe Metodických pokynov k výchove a vzdelávaniu žiakov s vývinovými poruchami učenia v základných a stredných školách a Metodických pokynov na hodnotenie a klasifikáciu žiakov s vývinovými poruchami učenia v ZŠ a SŠ.

Všetci žiaci 9.ročníka sa zúčastnili Testovania9-2013. Priemer z matematiky bol 41,77% a zo slovenského jazyka a literatúry 58,7% (9.A MAT.46,43%, SJL 63,43%; 9.B MAT 37,14%, SJL 54%).

Pre žiačku so všeobecným intelektovým nadaním, začlenenú v bežnej triede základnej školy, bol vypracovaný individuálny vzdelávací program vychádzajúci z programu, podľa ktorého postupuje trieda. Žiačka  úspešne ukončila 7. ročník.

S cieľom prevencie pred negatívnymi javmi som spolupracovala s koordinátorom prevencie a s odbornými zamestnancami CPPPaP pri zabezpečovaní aktivít a besied o rizikách dospievania a o podpore duševného zdravia a pri riešení problémov so žiakmi porušujúci školský poriadok.

Žiaci 9.ročníka, ktorí sa zaujímajú o informatiku, vypracovali projekty o nebezpečenstvách internetu, prezentovali ich pre spolužiakov na hodinách etickej výchovy.

V rámci profesionálnej orientácie žiakov v spolupráci so strednými školami sa žiaci zúčastnili prezentácií SOŠ v Lučenci, SSOŠ v Poltári, svoje školy prezentovali SZŠ, SOŠ technická, individuálne sa žiaci zúčastnili DOD v SPŠ J.Murgaša, SPŠ O.Winklera, OA, PaSA.

Žiaci sa spolu s rodičmi zúčastnili rodičovských združení, na ktorých boli prezentované SŠ. V 8.ročníku rodičia mali možnosť diskutovať s pracovníčkou ÚPSVaR z Lučenca o vhodnosti výberu budúceho povolania.

V školskom roku 2011/2012 končí PŠD 33 žiakov.

Počet žiakov končiacich PŠD v 9.ročníku                                                                29

Počet žiakov končiacich PŠD v 8.ročníku     - 16 rokov                                           3

Umiestnenie žiakov na SŠ:

Gymnázium B.S.Timravy LC                                                                                  2

Súkromné gymnázium LC                                                                                       1

OA LC                                                                                                                     3

PaSA LC                                                                                                                  1

SPŠ stavebná O.Winklera LC                                                                                  1

SPŠ J.Murgaša BB                                                                                                   2

SZŠ LC                                                                                                                    2

Súkromná SUŠ Hodruša-Hámre                                                                              1

Súkromná SŠ ochrany osôb ...BA                                                                            1

SOŠ technická  LC-4-ročné                                                                                     5

SŠ-SOŠ stavebná BB-4-roč.                                                                                    1

SOŠ LC -4-ročné                                                                                                     5

SOŠ LC -3-roč.                                                                                                        2

SŠ-SOŠ automobilová BB-3-roč.                                                                            1

Odb. učilište internátne LC                                                                                      4

Všetci žiaci boli prijatí na zvolené stredné školy v 1.kole prijímacieho konania.

V Cinobani 21.6.2013                                                           Mgr. Andrea Rogožníková, VP