• Výchovné poradenstvo v ZŠ

• Správa výchovného poradenstva 2015/2016

• Základná škola s materskou školou Cinobaňa

Záverečná správa o činnosti výchovného poradenstva v šk. roku 2015/2016

Hlavné úlohy výchovného poradenstva boli zamerané na kariérové poradenstvo, riešenie problémov žiakov so zhoršeným prospechom a správaním a prácou s nadanými žiakmi.

Oblasť profesijnej orientácie

Naša škola je zapojená do národného projektu Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí, z ktorého využívam materiály pre žiakov pre žiakov 8. a 9.ročníka.

V projekte ŠIOV Podpora profesijnej orientácie žiakov som vypracovala úlohy, ktoré vyplynuli z posledného stretnutia v novembri 2015.

Žiaci 9.roč. navštívili  Burzu stredných škôl v Lučenci a DOD OA v Lučenci, SOŠ z Očovej prišla odprezentovať svoju školu priamo k žiakom 8.a 9. ročníka. Uskutočnilo sa stretnutie rodičov a zástupcov stredných škôl spojených s prezentáciou a informáciami o stredných školách z okresov Poltár, Lučenec i Banská Bystrica.

Rodičom boli ponúknuté konzultácie, ktoré nevyužili. Využívali ich najmä žiaci. So žiakmi pracovali i pracovníci CPPPaP z Poltára.

Uskutočnila som besedu so žiakmi 8.ročníka ohľadne budúceho povolania a uskutočnila som prvý zber záujmu o štúdiu na stredných školách.

Na evidenciu a spracovanie informácií som využívala program Proforient.

Pravidelne som sa zúčastňovala porád VP v OPPPaP v Lučenci.

Oblasť starostlivosti o talentovaných a nadaných žiakov, žiakov s výchovno-vzdelávacími problémami a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia

Žiaci so ŠVVP mali vypracované individuálne plány, podľa ktorých počas školského roka pracovali.  Konzultácie boli zabezpečované pracovníkmi CPPPaP a SCŠPP v Poltári.

Minimum rodičov detí s výchovno-vzdelávacími problémami sa zaujímalo o prácu svojich detí na vyučovaní. Bez pozvania zo strany vyučujúcich sa o prospech svojich detí nezaujímali.

Špeciálna pedagogička aj v tomto školskom roku zabezpečovala konzultácie s odborníkmi z poradenských zariadení.

Žiaci sa zapájali do rôznych predmetových olympiád, recitačných, prírodovedných a matematických súťaží.

Ochrana pred negatívnymi javmi

V 5.ročníku bol v spolupráci s koordinátorom prevencie a triednou učiteľkou urobený dotazník o šikanovaní, ktoré sa čiastočne potvrdilo a problémy boli vyriešené pohovorom s prizvaním rodičov.  Zvýšená pozornosť bola venovaná žiakom pri používaní internetu najmä na hodinách informatiky.

Výchovný problém dvoch žiakov bol riešený v spolupráci s políciou. Po závažnom porušení školského poriadku boli 2 žiakom sekundárneho vzdelávania udelené známky zo správania –menej uspokojivé.

Testovanie 5-2015

Výsledky Testovania5-2015 : Testovania sa zúčastnilo 17 žiakov, 1 integrovaný žiak Testovanie nemusel písať.

Slovenský jazyk

17

Percentuálna úspešnosť školy

Percentuálna úspešnosť v SR

Rozdiel oproti národnému priemeru

-3,75%

-11,33%

Testovanie9- 2016

Žiaci 9.ročníka podcenili prípravu na Testovanie, a napriek úsiliu vyučujúcich ich výsledky opäť nedosiahli slovenský priemer. Testovania sa zúčastnilo 19 žiakov, jeden žiak je dlhodobo v zahraničí.

Slovenský jazyk

19

Percentuálna úspešnosť školy

Percentuálna úspešnosť v SR